Kde se na Euru 2012 bude všude hrát

Je to vůbec poprvé, kdy se Euro koná v zemích Východní Evropy. Od 8. června do 1.července budou východoevropská města hostit ty nejlepší týmy Evropy, fandové už se nemohou dočkat skvělých fotbalových lahůdek, týmy jsou zase natěšené bojovat od 8. června do 1. července až k vytouženému finále. Na stadionech se utkají celkem 4 skupiny, které jsou letos opravdu rozmanité.

Polsko i Ukrajina, které evropskou fotbalovou elitu hostí, se na tuto událost připravily a nenechaly nic náhodě. Program ME ve fotbale je připravený a tak už nebývá než se těšit.

Stadiony pro Euro obě země vybudovaly s velkou zodpovědností, tak, aby nezůstaly za svými západními kolegy pozadu. V Polsku se zápasy odehrají stadionech ve Varšavě (Národní stadion), Poznani (Městský stadion), Vratislavi (Wroclaw; městský stadion) a v Gdaňsku (Baltská aréna)

Na Ukrajině se budou fotbalová klání probíhat na stadionech v Kyjevě (NSK Olimpijskyj), Doněcku (Donbas Arena), Lvově (Arena Lviv) a Charkově (Stadion Metalist).

Polsko vybudovalo v rámci příprav na Euro 2012 hned 2 stadiony. Celkem využije pro ME ve fotbale 4 své stadiony ve městech Varšava, Poznaň, Vratislav a Gdaňsk.

Národní stadion ve Varšavě pojem až 58 500 diváků. Stadion byl postaven speciálně pro Euro 2012 a bude sloužit jako svatostánek pro zahajovací zápas ME ve fotbale.

Městský stadion v Poznani pojme až 43 269 fanoušků. Jde o budovu otevřenou v roce 1968, která byla před dvěma lety zrekonstruována.

Stadion ve Vratislavi je pro Čechy nejdůležitější, zde česká reprezentace odehraje svoje zápasy základní skupiny. Tento svatostánek, který pojme až 44 308 diváků byl vybudován kvůli Euru 2012.

Baltská aréna ve městě Gdaňsk přijme až 43 615 diváků. Hnědo zlatavá barva této sportovní svatyně určitě nadchne nejednoho fanouška.

Ukrajina nabízí pro fanoušky týmů též 4 stadiony.

Národní sportovní komplex Olimpijskyj v Kyjevě je téměř historickou budovou. Pojme přes 70 tisíc diváků a je největším sportovištěm ME ve fotbale. Poprvé byl otevřen v roce 1923. Prošel řadou rekonstrukcí a naposled byl zmodernizován kvůli Euru 2012. V rámci poslední rekonstrukce dostal stadion například novou moderní střechu.

Donbas arena v Doněcku
byla otevřena teprve před 3 lety. Byla navržena pro téměř 52 tisíc fanoušků a je domácím hřištěm klubu FK Šachtar Doněck.

Arena Lviv ve Lvově nabízí ze všech stadionů pro evropský šampionát nejmenší kapacitu. Vejde se sem téměř 35 tisíc diváků.

Stadion Metalist v Charkově
je jen o něco málo mladší než stadion v Kyjevě a jen o něco málo větší než Arena Lviv. Pojme 38 633 diváků a původní budova pochází z roku 1926. Před třemi lety prošel sportovní areál kompletní rekonstrukcí.

To jak si na skvělých stadionech ME v Polsku a Ukrajině naši fotbalisté povedou, novinky, zajímavosti i speciality vám přineseme co nejrychleji na portále k ME ve fotbale 2012.

 export Euro 2012 | iSport.cz
6. června 2012 • 14:41

export Euro 2012

Autor:
Vstoupit do diskuse
0


Témata: 
Vstoupit do diskuse
0

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram
Články odjinud